Osoby niepełnosprawne często doświadczają wielu problemów i niedogodności. Przede wszystkim nie mogą samodzielnie przenieść się z łóżka na wózek inwalidzki, kąpać się, czy iść do toalety. Zawsze musi być obok nich ktoś, kto pomoże im wykonywać najprostsze codzienne czynności.

Pomoc opiekunów jest konieczna, dlatego powinno się zadbać o to, by pomoc ta była nie tylko bezpieczna, ale także możliwie prosta i praktyczna. W jaki sposób można to osiągnąć? Na rynku istnieje szereg możliwości, np. w postaci doboru odpowiedniego sprzętu, który ułatwi życie osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom. W tym artykule skupimy się na zaprezentowaniu korzyści, jakie płyną z używania podnośników sufitowych.

Tego typu podnośniki są proste i całkowicie bezpieczne w użyciu. Dzięki podnośnikowi sufitowemu można podnieść i przenieść pacjenta w dowolne miejsce, przy minimalnym wysiłku i maksymalnym bezpieczeństwie. Podnośniki są wyposażone w silniki elektryczne i są bardzo wygodne. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas transportu. Podnośniki sufitowe bardzo często wykorzystuje się także w gabinetach rehabilitacyjnych, ze względu na wspieranie ciała pacjenta w trakcie ćwiczeń ruchowych. Można obsługiwać je ręcznie, ale bardzo często robi się to za pomocą pilota. Urządzenie jest łatwe w obsłudze zarówno w szpitalu, jak i w domu. Nowoczesne podnośniki sufitowe spotkać można także w domach opieki, instytucjach miejskich oraz gabinetach rehabilitacji.

Zalety i wady używania podnośników sufitowych

Zarówno pacjenci, jak i ich opiekunowie szybko dostrzegają zalety systemu podnośników sufitowych. Podnośnik dla osób z problemami układu ruchowego, ciężko chorych i pacjentów z upośledzeniem pewnych funkcji układu mięśniowo-szkieletowego jest zawsze dostępny pod ręką i, co istotne, nie zajmuje zbyt dużej powierzchni. Podnośnik montowany pod sufitem nie tylko nie zajmuje miejsca, ale także oszczędza czas i jest łatwy w obsłudze, dlatego każdy poradzi sobie z jego użytkowaniem. Dzięki specjalnemu systemowi podnoszącemu opieka nad pacjentem wymaga minimum wysiłku przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta. To najważniejsza zaleta podnośników. Warto także wspomnieć o tym, że podnośnik wszędzie spełni najwyższe standardy funkcjonalności, bezpieczeństwa i dostępności.

Skoro wyjaśniliśmy już, jakie zalety i korzyści płyną z używania podnośników sufitowych, warto na koniec zastanowić się, czy poza zaletami, podnośniki mają pewne wady? Podnośniki, jak każda rzecz, mają swoje zalety, i jest bardzo dużo, ale mają też swoje „minusy”. Taką słabą stroną jest to, że obsługa podnośnika wymaga obecności osoby, która będzie go właściwie obsługiwać. Samo podnoszenie jest bardzo proste, gdyż podnośniki sufitowe obsługiwane są za pomocą pilota, ale w zależności od ciężaru osoby, która ma być podnoszona i w zależności od powierzchni, po której porusza się podnośnik, nawet przy najmniejszych przejazdach i skręcaniu może być potrzebna znaczna siła opiekuna. Podnośniki sufitowe nie sprawdzą się w ciasnych pomieszczeniach, ponieważ ich montaż i proces przenoszenia pacjenta wymaga jednak miejsca do manewrowania. W małych pomieszczeniach montowane są odpowiednie szyny do których mocowane są podnośniki sufitowe.

Podsumowując, podnośniki sufitowe przynoszą sporo korzyści. Mają więcej zalet, ale to nie oznacza, że są pozbawione negatywnych stron. Dla osoby niepełnosprawnej są często wybawieniem, ponieważ ułatwiają im wykonywanie codziennych, podstawowych, wydawałoby się prostych czynności. Warto więc zastanowić się nad ich zakupem, jeśli potrzebna będzie opieka nad osobą niepełnosprawną.

Ciągłe wprowadzanie nowych technologii, ulepszanie konstrukcji, rozszerzanie funkcjonalności, uwzględniające cechy klimatyczne miejsca instalacji, umożliwiają tworzenie uniwersalnych, odpornych na zużycie, maksymalnie ergonomicznych i niezawodnych urządzeń do podnoszenia dla osób niepełnosprawnych. Firmy zajmujące się produkcją podnośników sufitowych robią wszystko, aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom klientów, zapewniając przy tym dobrą jakość w dobrej, konkurencyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.