Czyściwa to uniwersalne produkty, które można wykorzystywać wszędzie tam, gdzie często trzeba usuwać różnego rodzaju plamy czy tłuste zabrudzenia (kuchnie, warsztaty, zakłady przemysłowe itp.). Stosowanie czyściw jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż sięganie po tradycyjne szmaty. Dlaczego? Tego wszystkiego można dowiedzieć się poniżej.

Wykorzystanie czyściw celulozowych

Czyściwo celulozowe ze względu na dużą chłonność i wydajność jest powszechnie stosowane wszędzie tam, gdzie dość często należy mierzyć się z zanieczyszczeniami płynnymi i półpłynnymi. Dzięki bardzo dobrym właściwościom higroskopijnym ten materiał sprawdzi się znacznie lepiej niż jakikolwiek inny. Tłuszcze, oleje, smary? Z tymi trudnymi zanieczyszczeniami białe czyściwa celulozowe poradzą sobie świetnie.

Białe czyściwo jest materiałem jednorazowym i stosunkowo niedrogim, który można wykorzystywać między innymi do sprzątania powierzchni niechłonnych, czyszczenia stołów w warsztatach czy usuwania zabrudzeń z narzędzi.

Jak wybrać odpowiednie czyściwo?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów czyściw. W związku z tym który będzie najlepszy? Przede wszystkim rodzaj wybranego czyściwa należy dopasować do branży, w której ma zostać wykorzystywany. Zupełnie inne czyściwa należy wybierać do warsztatów lakierniczych, a inne będą się sprawdzały w lokalach gastronomicznych czy zakładach przemysłowych.

Czyściwa są dostępne w 4 kolorach – dzięki temu nie ma obaw o pomyłki, ponieważ każda barwa ma nieco odmienne zastosowanie.

Dlaczego warto korzystać z czyściw celulozowych?

Czyściwo celulozowe jest chłonne, wytrzymałe i mięsiste, dlatego też świetnie radzi sobie ze wchłanianiem wilgoci i usuwaniem nawet bardzo trudnych plam. Dodatkowo nie ma przeszkód co do tego, by łączyć czyściwo białe ze środkami czystości w postaci cieczy czy rozpuszczalników. Ze względu na swoje właściwości czyściwa są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach.

Czyściwo białe posiada ekocertyfikaty co oznacza, że jest ono całkowicie bezpieczne nie tylko dla skóry, ale również może być wykorzystywane przy kontakcie z żywnością. Dodatkowo dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i technik produkcyjnych czyściwa są przyjazne środowisku.
Dużym atutem czyściw jest to, że nie pylą, nie pozostawiają smug ani żadnych innych śladów na czyszczonych powierzchniach. Ponadto są wydajne, co w dużym stopniu w perspektywie czasu wpłynie na redukcję kosztów za materiały czyszczące.
Poza tym, że czyściwo jest skuteczne w usuwaniu płynnych zabrudzeń, jest też materiałem higienicznym, hamującym rozprzestrzenianie się bakterii, wirusów czy innych szkodliwych drobnoustrojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.