Implanty czy proteza?

Ubytki zębowe zdarzają się w każdym wieku, niezależnie od płci. Czasami są wynikiem zaniedbania, jednak równie często powstają na skutek wielu chorób, wypadków, bądź przypadkowych urazów. Stomatolog z Częstochowy (dentysta-stomatolog.com > Częstochowa) zaleca jednak, aby w każdym wypadku zdecydować się na odbudowę zęba. Ubytki w dłuższym okresie czasu mogą bowiem prowadzić do wielu nieprawidłowości w jamie ustnej, począwszy od rozchwiania sąsiednich zębów, a skończywszy na zaniku kości żuchwy. Metod na odbudowę zębów jest kilka, o czym każdego dnia przekonują się pacjenci dentysty w Częstochowie. Najbardziej popularną metodą jest oczywiście implantologia. Implant to sztuczny korzeń wszczepiany w kość pacjenta, na którym osadza się nadbudowany ząb. Leczenie tą metodą w dużej mierze zależy od ilości ubytków, a także od stanu jego kości. Najważniejsze są jednak szczegółowe badania przed rozpoczęciem leczenia. W tym celu trzeba się przygotować na kilka konsultacji ze specjalistą, przed przystąpieniem do właściwego leczenia. Stomatolog musi bowiem prawidłowo przygotować implant, który będzie najbardziej odpowiedni dla danego pacjenta. Implant wykonany jest zwykle z tytanu, dzięki czemu jako materiał biokompatybilny, nie uczula pacjenta i jest dobrze przyswajalny.

Po wszczepieniu implantu musi jednak upłynąć kilka tygodni zanim dentysta będzie mógł przejść do kolejnego etapu leczenia, czyli odbudowy. Pacjenci, którzy nie mogą sobie pozwolić na tak długie funkcjonowanie z ubytkami, mogą jednak liczyć na tymczasową nadbudowę zęba. Dzieje się tak w przypadku ubytków zębów przednich. Tymczasowy ząb, który zakłada się pacjentowi na czas zagojenia miejsca wszczepienia implantu, zdecydowanie podnosi komfort codziennego funkcjonowania. Dopiero po 4 do 6 tygodniach następuje nadbudowanie zęba i osadzenie go na tytanowym implancie. Z wielu powodów nie wszyscy pacjenci decydują się jednak na skorzystanie z usług implantologicznych. Dla nich alternatywą jest proteza ruchoma bądź stała, której wizualny efekt jest równie zadowalający jak implantów. Decyzja, którą metodę wybrać, zależy tylko i wyłącznie od pacjenta i jego możliwości – w tym również finansowych. Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach odbudowania posiadanych ubytków, warto umówić się na konsultację, podczas której stomatolog przedstawi najkorzystniejsze dla pacjenta rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>