Najpopularniejsze zabiegi stomatologiczne w Gdańsku

Dziś nie musimy już kojarzyć wizyty u dentysty z bólem, dyskomfortem i wyrywaniem zębów. Obecna oferta obejmuje także szereg zabiegów, które uchronią nas przed utratą zębów, a także rozwiążą problemy, z którymi kiedyś nie dało się nic zrobić: zbyt żółty kolor szkliwa, zbyt duże przerwy pomiędzy zębami czy też krzywe zęby. W tym ostatnim przypadku powinniśmy wybrać się do ortodonty. Skieruje nas do niego nasz stomatolog.

Gdańsk to miasto, w którym oferta gabinetów ortodontycznych jest niezwykle szeroka. Najczęstszą metodą prostowania zgryzu, także wśród dorosłych, jest założenie aparatu ortodontycznego. Często jest to punkt wyjścia dla dalszych zabiegów dentystycznych. Co prawda, noszenie aparatu jest dość uciążliwe i wymaga szczególnej dbałości o higienę, a także długo trwa, ale pierwsze efekty możemy zobaczyć bardzo szybko. To na pewno da nam motywację do kontynuowania leczenia. Co jakiś czas musimy się zgłosić do ortodonty na wizytę kontrolną w celu aktywacji aparatu. Również po jego ściągnięciu raz na jakiś czas powinniśmy się do niego udać, żeby sprawdzić czy wada nie powraca.

Jeśli mamy problem ze zbyt żółtym szkliwem – z natury, lub też nabytym przez nasze nawyki żywieniowe, najlepiej zrobimy, gdy pójdziemy do gabinetu stomatologicznego na zabieg wybielania. Nie musimy się już wstydzić naszego uśmiechu. Pierwsze efekty zobaczymy najprawdopodobniej już po pierwszej wizycie, a zabieg ten wykona dla nas praktycznie każdy dentysta. Gdańsk jest miastem, w którym wybielanie zębów cieszy się ogromnym zainteresowaniem (dentysta-stomatolog.com/gdansk,1.html), zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Pamiętajmy też, że nie jest to już niebezpieczne dla kondycji naszych zębów, tak jak kiedyś – obecnie stosowane metody nie szkodzą.

Jeśli mamy zbyt duże szczeliny pomiędzy zębami, najlepszym pomysłem będzie wykonanie porcelanowych nakładek, które poprawią kształt naszych zębów oraz uzupełnią „przerwy”. Jest to również sposób na rozwiązanie problemu przebarwień szkliwa. Jeśli zaś mamy w szkliwie drobne ubytki, powinniśmy skorzystać z zabiegu lakowania, czyli ich wypełnienia. Uchroni nas to również przed powiększaniem się ubytków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>