Przeciwwskazania w depilacji laserowej

Postęp technologiczny sprawił, że depilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezbolesnym, skutecznym oraz bezpiecznym, gdyż nie uszkadza skóry. Nie oznacza to jednak, że każdy może się na nią zdecydować. Istnieje bowiem grupa czynników, która całkowicie wyklucza lub czasowo ogranicza możliwość usuwania nadmiernego owłosienia przy pomocy wiązki laserowej.

Kiedy nie wolno?

Z laserowego usuwania włosów absolutnie muszą zrezygnować osoby, które cierpią na choroby nowotworowe, bielactwo, łuszczycę, padaczkę, stosują terapię hormonalną czy też posiadają rozrusznik serca. Depilacji laserowej nie wykonuje się również u osób, które mają włosy rude, siwe lub w odcieniu jasnego blondu, a także u kobiet w ciąży i karmiących. Wśród bezwzględnych przeciwwskazań należą również choroby pęcherzowe skóry.

Ograniczenia czasowe

Do czynników uniemożliwiających wykonanie depilacji laserowej w danym momencie – co nie przekreśla całkowicie możliwości jej wykonania w innym terminie – jest świeża opalenizna, podrażniona skóra, a także skóra po zastosowaniu opalacza. Do przeciwwskazań czasowych zaliczyć można również miesiączkę w pierwszych trzech dniach cyklu wtedy, gdy krwawienie jest najobfitsze, aktywną opryszczkę i infekcje skórne w miejscu, gdzie zabieg ma być wykonywany.

Depilacja laserowa w Mielcu (sprawdzone gabinety: https://swiaturody.com/mielec,kosmetyczka,9.html ) nie może zostać przeprowadzana, jeśli jesteśmy w trakcie terapii miejscowej kremami z witaminami A i C, kwasami owocowymi oraz lekami wykazującymi działanie złuszczające. Warto pamiętać także o tym, aby na 2-6 tygodni przed planowanym zabiegiem zaprzestać wyrywania włosów przy użyciu pęsety, wosków czy innych depilatorów mechanicznych. Przeciwwskazaniem czasowym jest również antybiotykoterapia oraz terapia ziołami, które uwrażliwiają na światło, takimi jak nagietek czy też dziurawiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>